Czy warto podróżować koleją po Katalonii?

Czy podróż koleją może zapewnić komfort turystom? Na terenie Katalonii sprawdza się ona doskonale. Połączenia kolejowe między miastami oraz najważniejszymi ośrodkami turystycznymi sprawiają, że turyści chętnie korzystają z licznych i niedrogich połączeń kolejowych. Koleją można dostać się zarówno na teren miejscowości na wybrzeżu, jak i w Pireneje. Piękne widoki sprawiają, że podróżowanie koleją po Katalonii staje się jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem, a turyści chętnie korzystają z tego właśnie środka transportu.

Katalonia a podróżowanie autobusami

Choć linii autobusowych na terenie Katalonii nie brakuje, sprawdzają się one jedynie jako środek komunikacji pomiędzy najważniejszymi miastami regionu oraz najważniejszymi ośrodkami turystycznymi. Najlepiej sytuacja w tym zakresie przedstawia się na wybrzeżu, gdzie w sezonie turystycznym uruchamiane są dodatkowe połączenia.

Samochodem przez Katalonię

Turyści, którzy stawiają na wygodę i niezależność, chętnie decydują się na podróż samochodem: własnym lub wynajętym. Katalonia może się pochwalić gęstą i dobrze utrzymaną siecią dróg, dzięki czemu wycieczki samochodowe po jej terenie cieszą się dużą popularnością. W Barcelonie, Gironie oraz w Reus czekają na zainteresowanych wypożyczalnie samochodów, z których z pewnością warto skorzystać. Warto jednak pamiętać, że w wielkich miastach trzeba się liczyć z problemami z parkowaniem oraz z dużym natężeniem ruchu – szczególnie w szczycie sezonu turystycznego.

Promem wzdłuż wybrzeża

Promy oraz statki turystyczne to kolejna propozycja dla turystów, którzy szukają ciekawego sposobu na podróżowanie po Katalonii. Z Barcelony, dzięki promom, można urządzić ciekawe wycieczki na tak piękne wyspy, jak Ibiza czy Majorka. Dobre są też połączenia z włoskimi portami oraz połączenia promowe pomiędzy najpopularniejszymi miejscowościami turystycznymi regionu. Rejsy takimi statkami to szansa na przeżycie ciekawej przygody oraz świetna okazja, by spojrzeć na hiszpańskie wybrzeże z nieco innej perspektywy.