Bed & Breakfast, jak i akronim od tych słów B&B, a rzadziej skracany do BnB to angielski zwrot oznaczający literalnie "Łóżko i śniadanie". W Polsce jesteśmy przyzwyczajenie do określenia "nocleg ze śniadaniem", które warto również wyszukiwać.

Chociaż pod tym terminem, Bed & Breakfast, powinniśmy zazwyczaj spodziewać się taniego noclegu ze śniadaniem w małych obiektach takich jak kwatera prywatna, dom gościnny lub w mały pensjonat pensjonatach, to coraz częściej hotele sieciowe wplatają tę nazwę w swój marketing.

 

Dlaczego warto spać w BnB? Zalety Bed and Breakfast

Zazwyczaj B&B jest znacznie tańsze niż tradycyjne hotele,  ale może to się różnic w zależności od kraju i nie zawsze musi być tanio. Ceny zależą oczywiście też od standardu.

Droższe będą miejsca, gdzie wszystko mamy prywatne (kuchnia, łazienka), tańsze ze współdzieloną kuchnią lub łazienką.

Spanie w kwaterkach B&B to możliwość poznania lokalnej kuchni, pogadania z miejscowymi mieszkańcami. 

Hotelowe B&B

Hotelowe oznaczenie b&b test to zazwyczaj  oznaczenie, jakie jedzenie wliczone jest w koszt pokoju. Oprócz pokoju ze śniadaniem, czyli b&b możemy mieć Half board, czyli dwa posiłki (śniadanie i obiadokolacja) lub full board, czyli śniadanie, obiad i kolacja.

b&b oczywiści jest dobre dla osób, które wybierają się w miasto w poszukiwaniu lokalnej kuchni. W niektórych miejscach na świecie są znakomite śniadania serwowane w lokalnych knajpkach i nie warto nawet brać noclegu ze śniadaniem. W hotelach taka opcja przeważnie oznaczana jest jako SC, czyli Self Catering, po polsku to „wyżywienie we własnym zakresie".